Dentálne implantáty

 Domov / Dentálne implantáty
V TAREK DENTAL používame svetovo dlhodobo osvedčené nemecké titánové implantáty Ankylos. Ponúkame najnižšiu cenu v Bratislave a okolí pod 1000 EUR komplet zavedenie implantátu, nadstavba a kovokeramická korunka

Zubné implantáty predstavujú náhradu chýbajúceho zuba a ako jediné nahrádzajú zub aj spolu so zubným koreňom. Implantáty sú stabilnejšie a prijateľnejšie ako iné zubné náhrady. Vyzerajú a dokonca aj pocitovo pôsobia ako pravé zuby. Implantáty môžu nahrádzať jednotlivý zub, viacero zubov, alebo všetky zuby, a môžu byť dokonca použité vo forme mini-implantátov na fixovanie zubných protéz.


Pri implantovaní sa stratený zubný koreň nahrádza titánovým valcom, najčastejšie v tvare skrutky, ktorá sa upevňuje do kosti hornej alebo dolnej čeluste. Po zavedení titánového valca do kosti sa naň upevní zubná náhrada vo forme korunky, mostíku príp. protéza, ktorú implantát fixuje.

  • Prečo implantát

  • Implantáty sú stabilnejšie a prijateľnejšie ako iné zubné náhrady. Vyzerajú aj pocitovo pôsobia ako pravé zuby.
  • Materiál

  • Implantáty sú zhotovené z biologicky neutrálneho titánu a po celú dobu je chránený tzv. inertnou povrchovou vrstvou.
  • Príprava

  • Pred zavedením zubného implantátu sa musí urobiť lekárske vyšetrenie. Všetky kazy, a zápaly musia byť ošetrené.
Celá procedúra prebieha v lokálnej anestéze a bolesť, ani ostré podnety pacient nevníma. Pociťuje len mierne tlačenie a dotyky

Namiesto chýbajúceho zuba je chirurgickým zákrokom zavedený do čeľustnej kosti titánový implantát. V procese hojenia prirastá kosť k implantátu, ktorý je potom v kosti pevne zakotvený. Proces hojenia je individuálny od 3 do 6 mesiacov. Po vyhojení sa do implantátu našróbuje druhá časť - nadstavba, na ktorú sa zhotoví korunka, mostík prípadne modifikovaná snímacia protéza.


Ako pred každým náročnejším výkonom, tak aj pred zavedením zubného implantátu sa musí urobiť lekárske vyšetrenie. Všetky kazy, a zápaly musia byť ošetrené a deštruované zuby odstránené, aby sa zabránilo vzniku infekcie. Takisto sa musia vylúčiť závažné celkové ochorenia ako je Diabetes mellitus gravis (ťažká cukrovka), závažné ochorenia štítnej žľazy, onkologickí pacienti po rádioterapii resp. chemoterapii. Po absolvovaní vyšetrení sa vyhotoví plán liečby.


Starostlivosť o implantáty musí byť dôsledná ako pri prirodzených zuboch. Odporúčajú sa pravidelné kontroly u stomatológa a dentálnej hygieničky.


Úspešnosť sa podľa rôznych zdrojov a použitých implantátov pohybuje medzi 95-99%, čo je dokumentované 35-ročnými skúsenosťami v tejto oblasti.

Dohodnite si konzultáciu zadarmo

Zavolajte nám ešte dnes a my Vám odborne poradíme, či je dentálny implantát vhodné riešenie pre Váš problém.